Правила дитячої карточної гри Мау-мау

В основі цієї цікавої дитячої гри лежить прагнення, як і в ряді інших карткових іграх, скоріше позбутися своїх карт. У мау-мау грає кожен сам за себе. Так само, як і в Акуліні, число гравців може бути більше двох.

В цій грі можуть використовуватися або одна, або дві колоди карт, кожна в 32 аркуша, що залежить від чисельності гравців. Пріоритетними в мау-мау є наступні карти: туз, сімка і валет. Вони, будучи важливими в цій грі картами, надають їй особливу привабливість.

Першим здає карти той, хто виявився переможцем у жеребкуванні: витягнув з колоди наймолодшу або, якщо була домовленість, саму старшу карту. Перед здачею гравець тасує колоду і починає по одній здавати справа наліво. Кожен отримує, як правило, по п’ять карт. А що залишилися йдуть в прикуп.

Гра починається з того, хто сусід. Сидичий зліва від здаючого, кладе на стіл одну карту, скажімо, дев’ятку черв, поблизу від колоди з прикупом. Наступний за ним гравець повинен покласти на цю карту свою тієї ж масті (черв), а якщо такої не виявилося, то іншої масті, але того ж достоїнства (скажімо, дев’ятку буб). Якщо ж у граючого не виявилося ні тієї, ні іншої з вищевказаних карт, то він зобов’язаний взяти одну карту з прикупної колоди, а коли і вона не підійшла за вищевказаним правилом, то він продовжує брати по одній карті до тих пір, поки не прийде потрібна, яку він і кладе на лежачу близько прикупної колоди стопку карт.

При грі в мау-мау не слід забувати і про особливі карти (туз, сімка і валет). Так, наприклад, якщо гравець кладе на стіл туза, то наступний за ним партнер пропускає хід. Якщо ж на стіл кладеться сімка, то наступний гравець зобов’язаний взяти з прикупної колоди три карти. А якщо на стіл лягла (по ходу гри) вже четверта за рахунком сімка, то черговий гравець бере з прикупної колоди вісім карт. Той же гравець, у якого на руках виявляється валет, має право назвати будь-яку масть.

Як тільки у когось на руках не залишається карт, він, звертаючись до партнерів, вигукує: «Мау!». У цьому випадку гра закінчується. Те ж саме відбувається якщо гравець закінчує гру валетом. Правда, в цьому випадку він вимовляє: «Мау-мау!». А якщо гравець закінчує партію сімкою, то інші мають право скинути зі своїх рук по сім будь-яких карт і після цього підводити підсумок, тобто рахувати бали, що залишилися на руках.