Рамс

Рамс класичний

У грі беруть участь від трьох до семи чоловік. При чотирьох і більше учасниках використовується колода в 52 карти; якщо грають троє, то в 32 карти.
Карти здаються по одній до п’яти, після чого відкривається козир.
Кожен гравець має право пасувати або грати, прикупивши потрібну йому кількість карт. Непотрібні карти повинні бути скинуті. Гравець, який отримав при здачі туза, не має права пасувати. Набір карт або пасування проводиться за годинниковою стрілкою.
Здающий, якщо він не пасує, за бажанням змінює після прикупу свою слабку карту на козиря, відкритого при здачі.
Право переходу ходу має гравець, що сидить зліва від здаючого, надалі — право на хід належить гравцеві, що виграв взятку. На викладену карту обов’язково кладеться карта по масті, а при відсутності карт необхідної масті — козир.
Неправильно перебита взятка віддається гравцеві, якому вона повинна була належати. Гравець, що допустив порушення, пише собі 5 штрафних очок, і його взятки в цю гру не враховуються.
Гравець, що має на руках козирного туза, зобов’язаний при першому своєму ході піти саме з нього. При чужому ході гравець повинен покласти свого козирного туза на козирних короля, даму або валета.
Гравці починають списувати з 100, 150 або 200 очок. За кожну взятку списується 1 очко. За туза пік — 5 очок, за трефового туза — 10, за бубнового — 15, і за червового туза списується 20 очок.
Гравець, який не взяв жодної взятки і не мав туза, пише 5 штрафних очок; мав тузів — окуляри відповідно до їх вартості.
Наприклад, гравець, який мав туза пік і туза черв і взяв взятку, пише 25 очок за тузів і, крім того, одне очко за взятку. Гравець, який не взяв взятку, — штраф 5 очок + 25 очок, що в підсумку дає 30 штрафних очок.
Гравець, який мав на руках п’ять карт однієї масті, відкриває їх і списує 5 очок; якщо є туз, то списує і за туза. Решта гравців пишуть по 5 очок вгору, в тому числі за туза (навіть козирного).
Перший гравець, який списав весь запис, виграв.
Комбінація з чотирьох тузів називається «рамс». Гравець, що має рамс, відкриває карти і списує всю свою запис.
Якщо здаючий помилився або відкрив чужу картку, то здача переходить до наступного гравця.
Якщо сдающим відкрита карта прикупу, то купуючий має право відмовитися від цієї карти і зажадати іншу.
Переможець виграє стільки, скільки залишилося несписано в інших гравців.