Карточна гра Шістдесят шість

Ця карточна гра була популярна в Німеччині в другій половині XIX сторіччя. Тоді ж вона потрапила в Росію, де піддалася сильним змінам. Гра мала достатнє поширення аж до 30-х років ХХ століття.

Пізніша модифікація цієї гри, відома під назвою «бура», практично витіснила шістдесят шість з ряду популярних ігор.

В шістдесят шість грають удвох. Колода складається з 24 карт. Туз-11 очок, десятка-10, король-4, дама-3, валет-2, дев’ятка-0 очок.

Карти здає учасник, який виграв попередню гру. Партію складають вісім ігор, виграних одним гравцем.

Здача здійснюється по шість карт. Верхня карта відкривається і кладеться на стіл сорочкою вниз. На неї кладеться колода сорочкою вгору.

Право першого ходу належить супернику здаючого; пізніше — гравцеві, що виграв взятку. Гравці ходять по одній карті. На карту, виходжених противником, кладеться будь-яка карта.

Гравці, взявши взятку, добирають карти з колоди. Починає добор гравець, який виграв взятку. Гравець має право ходити з Мар’яжу. За хід з простого Мар’яжу приписується 20 очок, з козирного-40 очок.

Коли колода закінчилася, гравці зобов’язані давати карти в масть, а за відсутності необхідної масті — бити козирем.

Після закінчення розіграшу проводиться підрахунок очок. Гравець, який набрав 66 очок, виграє гру.

Якщо жоден з гравців не набрав шістдесят шість очок, гра вважається розіграшем. Добирати окуляри в наступну гру не можна. Кожна гра вважається самостійно.

Якщо один з партнерів розраховує добрати 66 очок своїми картами, то в середині розіграшу він може оголосити колоду закритою, але при цьому в ній повинно бути не менше трьох карт.

Після закриття колоди гра ведеться як при її закінченні.

Якщо один гравець взяв менше 33 очок, то його партнер, який взяв гру, тобто набрав 66 очок, записує її в подвійному розмірі.

Якщо гравець не взяв жодної взятки, то його партнер, який взяв гру, записує її втричі.

Якщо гравець оголосив колоду закритою і не набрав 66 очок, то його партнер, який набрав менше 33 очок, приписує собі дві гри; який не взяв жодної взятки — три.